Hikayemiz

Türkiye'de PTFE Teflon conta seri imalatını ilk kez gerçekleştirmiş ve 1983’ten bugüne onlarca yılın deneyimini bünyesinde barındıran bir şirketiz.

SIFIRDAN 40. YILA

Mekanika olarak Türkiye'de PTFE Teflon conta seri imalatını ilk kez gerçekleştirmiş ve kuruluşumuzdan bugüne onlarca yılın deneyimini bünyesinde barındıran bir şirketiz. %100 saf PTFE Teflon conta üretiminde Türkiye'nin öncü ve en büyük kuruluşu olarak çalışmalarımızı bu gurur ve sorumlulukla sürdürüyoruz.

Başta kurucularımızdan Mehmet Tahir Angün olmak üzere, bünyemizde Türkiye'nin yetiştirdiği önemli ustaların eser ve tecrübelerini barındırmaktayız. PTFE Teflon contalarda istenen mükemmel şekli, kendi icat ettiğimiz presleme makinaları sayesinde verebiliyoruz. Yine aynı şekilde, makinalarımızda yaptığımız modernizasyonlar sayesinde üretim sürecimizin hatasız çalışması, makinaların anlık olarak izlenebilmesi ve müdahale edilebilmesi gibi çağı yakalayan geliştirmeler ile kendimizi sürekli yeniliyoruz. 

Üretim parkurumuzda, imalat sürecinin tüm aşamalarını gerçekleştirebilecek imkana sahip olan şirketimiz, müşterisine verdiği sözü tam tutmanın sorumluluğu ile 1983'ten bugüne kadar hep aynı heyecanla çalışmayı sürdürmüştür. Müşterilerimizden gelen teknik resimleri baz alarak numunelendirme ve seri imalat aşamalarında müşterilerimiz için katma değer yaratmak tek amacımız olmuştur.
%100 saf PTFE Teflon conta üretiminde Türkiye'nin öncü ve en büyük kuruluşu olarak çalışmalarımızı bu gurur ve sorumlulukla sürdürüyoruz.
THERE IS
ONLY ONE LIFE
TO BE ONE
Kurucumuz Mehmet Tahir Angün'ün (MTA) 2015 yılında akciğer kanserinden aramızdan ayrılması ile başlar, MTA UNITE'ın hikayesi… 

Yardımlaşmayı ve dayanışmayı amaçlayan bu fon, çocuklarımızın ve hayvanlarımızın hak ettiği sağlığa kavuşmaları için onlara hiçbir karşılık beklemeden yardım etmektedir ve hep böyle kalacaktır.
DAHA FAZLA
1970
Farklı sektörlere özel makine üretimi
Sınırlı imkanlarla ilk makina icadı
1975
1983
Mekanika’nın şirket kuruluşu ve PTFE contanın ilk kez yerli üretimi
Türkiye pazarında liderlik
1993
1998
Presleme yöntemiyle üretimde kalite liderliği
Üretimde liderlik
2003
Değer odaklı
çözümler
Müşterilerimiz için ürettiğimiz, sorunlarını çözdüğümüz ve değer odaklı 40 sene...

Mekanika olarak;

hayattaki her türün sevilmeyi hak ettiğine,

birliğe ve birbirimize ihtiyaç duyduğumuza,

daha iyinin aranması gerektiğine,

inanmanın, başarmanın yarısı olduğuna,

beraber savaşmaya inanıyoruz.