PTFE
Son ürün başarısının ilk belirleyicisi: Yüksek performanslı %100 saf PTFE
Teflon, Polytetrafluoroethylene (PTFE) maddesinin ticari adıdır. PTFE ham maddesi, 1938 yılında Du Pont firmasından Roy J. Plunkett tarafından bulunmuştur ve 1946 yılında DuPont Teflon® ticari markası altında pazarlanmıştır.
 
Teflon, bir termoplastik floropolimerdir. Flor atomlarıyla doymuş uzun ve düz bir karbon zincirinden meydana gelmiş moleküler yapıya sahiptir. Isıya, kimyevi maddelere, neme, elektrik atlamasına (dielektrik), sürtünmeye dayanıklı olan Teflon hiçbir maddeye yapışmaz, sürtünme katsayısı bütün katı cisimlerinkinden küçüktür. Ayrıca teflon, hafif, esnek, yüksek boyutsal kararlılık gösteren (kolay deforme olmayan), inert (kimyasal maddelerle tepkimeye girmeyen) ve bu özellikleri kullanıcıya geniş bir sıcaklık aralığında kullanım sunan bir malzemedir. 

Teflon contalarda %100 saf PTFE'nin kullanılmasının üreticilere ve son kulllanıcılara farklı avantajları bulunmaktadır. 
- %100 saf PTFE, conta montaj ve söküm işlemlerinde en az zorluk çıkaran malzemelerden biridir. Teflon, sürtünme katsayısı en düşük malzemedir. Dolayısıyla teflon contada yapışma gibi bir sorunla karşılaşmanız mümkün değildir. 
- Gerek molekül içi gerek moleküller arası bağları diğer polimer malzemelere göre çok daha kuvvetli olan teflon, hem yüksek boyutsal kararlılık hem de kimyasal kararlılık gösterir. Bu nedenle, %100 saf PTFE teflon conta, piyasadaki diğer polimer malzemelerden üretilen contalara kıyasla en üstün mekanik özelliklere ve kimyasal dirence sahip olandır. 
- Teflon conta, kimyasal olarak en kararlı contadır. Kullanıldığı hatta taşınan herhangi bir akışkan ile reaksiyona girmez. Dolayısıyla, kullanıldığı parçanın ve o parçanın bulunduğu sistemin performansına en ufak olumsuz etki gösterecek durum yaratmaz. 
- Kuvvetli olduğu kadar esnek bir bağ yapısına sahip olan teflon sayesinde, teflon conta hem geniş bir sıcaklık aralığında (-250°C ile +260°C arası) çalışabilmekte, hem de sıcaklık değişiklikleri karşısında optimum genleşme ve büzülme göstererek sızıntı olasılığını en aza indirmektedir. 
Bunun yanında, %100 saf PTFE yerine daha ucuz maliyetli muadil ham maddelerin kullanılması halinde görülmüştür ki; 
- Saf olmayan teflon conta daha kısa sürelerde deforme olmakta ve üreticilerin ürün garanti süreleri etkilenebilmektedir. 
 - Kullanıldığı ürünlerde (örneğin vanalarda) kısa sürede fonksiyon kaybı yaşanabilmekte ve üreticilerin marka bilinirliği olumsuz etkilenebilmektedir. 
- Çok soğuk veya çok sıcak hava şartlarında mukavemeti düşük olduğundan son ürünün erken bozulmasına neden olmakta ve son kullanıcıyı etkileyebilmektedir. 

Bu özellikleri sebebiyle ve kalite standartlarımız gereği Mekanika olarak üretimimizde yalnızca %100 saf PTFE kullanmaktayız.

NEDEN MEKANİKA?

1983'ten beri onlarca yılın tecrübesi ve 21. yüzyılın çözümleri ile üretmek için buradayız. 

Otomatik Presleme sistemi kullanarak üretim yapan firmamızda, ürün kalitesinde gösterdiğimiz özen sonucunda kısa zamanda sektörümüzdeki başarılı firmalar arasına girdik ve müşterilerimizle uzun süreli beraberlikler sağladık. Müşterilerimizle uzun senelere dayanan ticari ilişkiler kurmak en büyük övünç kaynağımızdır. Ürünlerimiz ömür testi onaylı, içme suyuna ve otomasyona uygundur. 

Deneyimli kadromuzla müşterilerimizin üretim sürecini geliştirmeye yönelik bilgi paylaşımlarında bulunan, yeni projelerde tasarım desteği sağlayan ve çözüm odaklı işbirliği anlayışı gözetiyoruz. Ayrıca Global pazardaki güncel gelişmeleri ve değişimleri sürekli takip ederek ve iletişim halinde kalarak müşterilerimize kararlarında da fayda sağlamayı amaçlıyoruz.
  • Deneyimli

    Pek çok sektör, şirket ve sipariş ile kazanılmış bilgi ve birikim

  • Güvenilir

    Müşterilerimizin uzun senelerdir ürün ve tavsiyelerimize gösterdiği teveccüh

  • Esnek

    Müşterilerimizin ihtiyacı ve önceliği merkezinde çözüm geliştirme