ÜRETİM
AKIŞIMIZ
Çalışmalarımızın merkezi:
değer üretimi.

Mekanika’da üretim; doğru ham maddenin seçimi, tecrübeli ekip ile çalışma, verimlilik ve sürekli kontrol demektir. Üretim birimleri ve Kalite Kontrol Departmanı, ISO standartları ve iç yönetmelikler çerçevesinde faaliyetlerini yürütür; MEK24 ERP ile ise tüm bu çalışmalar anlık olarak (Just-in-Time – JIT) izlenir ve raporlanır. İstenmeyen durumlar tekrarlanmadan iyileştirilir.


İhtiyacın Anlaşılması:

Müşterimiz tarafından iletilen bilgiler, teknik resim ve/veya son ürün dikkate alınarak ihtiyaç belirlenir. Bu safhada, müşterimizle pek çok sefer iletişim kurularak çözümün ve önerilerimizin doğruluğundan emin olunur. 


Doğru Ham maddenin Seçimi:

Müşterilerimizin ürünlerinin kullanım sahasına ve diğer durumlara uygun olarak –yine kendileriyle teyitli bir şekilde– en ideal ham madde türü belirlenir.

Kalıp Üretimi & CNC İşleme:

Sipariş alınan ürüne uygun olarak kalıp üretimi kendi tesisimizde CNC torna tezgahlarında yapılır. Böylece kalıbın / son ürünün doğruluğu ve üretim sürecinin en kısa sürelerde gerçekleşmesi sağlanır. 


Yarı Mamül Üretimi:

İcadı şirketimize ait olan presleme makinalarında, istenilen çap ve toleransta conta üretimi gerçekleştirilir. 


Sinterleme & Tamamlama:

Yarı mamül olan contaların sinterlenmesi özel endüstriyel fırınlarda yapılır. Devamında, gerekli olması halinde talaşlı imalat operasyonu ile contaya son şekli verilir.


Kalite Kontrol:

Ham maddenin kabulü, kalıp kontrolü, numune kontrolü, ara kontrol ve son kontrol safhalarının her birinde kalite kontrol mühendisleri, ürünü ve çalışmaları kontrol ederek Mekanika kalitesini güvence altında tutarlar.


Ürünlerimiz ömür testi onaylı, içme suyuna ve otomasyona uygundur.

MEKANİKA DESTEK EKİBİ

Talep ve ihtiyacınızı anlamak adına satış ve mühendis ekibimiz ile sizinle görüşmeye her zaman hazır.
Daha fazla bilgi veya teklif için İletişime Geçin

NEDEN MEKANİKA?

1983'ten beri onlarca yılın tecrübesi ve 21.yüzyılın çözümleri ile üretmek için buradayız. 

Otomatik Presleme sistemi kullanarak üretim yapan firmamızda, ürün kalitesinde gösterdiğimiz özen sonucunda kısa zamanda sektörümüzdeki başarılı firmalar arasına girdik ve müşterilerimizle uzun süreli beraberlikler sağladık. Müşterilerimizle uzun senelere dayanan ticari ilişkiler kurmak en büyük övünç kaynağımızdır. Ürünlerimiz ömür testi onaylı, içme suyuna ve otomasyona uygundur. 

Deneyimli kadromuzla müşterilerimizin üretim sürecini geliştirmeye yönelik bilgi paylaşımlarında bulunan, yeni projelerde tasarım desteği sağlayan ve çözüm odaklı işbirliği anlayışı gözetiyoruz. Ayrıca Global pazardaki güncel gelişmeleri ve değişimleri sürekli takip ederek ve iletişim halinde kalarak müşterilerimize kararlarında da fayda sağlamayı amaçlıyoruz.
  • Deneyimli

    Pek çok sektör, şirket ve sipariş ile kazanılmış bilgi ve birikim

  • Güvenilir

    Müşterilerimizin uzun senelerdir ürün ve tavsiyelerimize gösterdiği teveccüh

  • Esnek

    Müşterilerimizin ihtiyacı ve önceliği merkezinde çözüm geliştirme